Nioh 2, Bilgisayara Karşı Savaşı Kaybetti!

Geçtiğimiz günlerde çıkışını yapan Nioh 2, bazı sorunları ile gündeme geldi. Steam platformunda çıkış yapan oyun, fps sorunları ve ekran girdilerini değiştirememe gibi sorunlar ile uğraşıyor. Oyuncuların söylediğine göre, oyun neredeyse oynanmaz durumda.

Nioh 2

Team Ninja tarafından geliştirilen, aksiyon rol yapma oyunu olan Nioh 2, geçtiğimiz günlerde Steam platformu için yayınlanmıştı. Çıkış yaptığı günden bu yana bir çok tartışmanın odağı olan oyun, bir çok soruna neden oldu. Bu sorunların başlarını ise kare hızı sorunları, ekran girdilerinin değiştirilmemesi gibi sorunlar çekiyor. Bu durum o kadar ciddi ki bazı oyuncuların oyunu iade etmesine bile neden oldu.

Steam’de yer alan inceleme yapma imkanı bu oyun içinde geçerli. Nioh 2, şimdiye kadar 4.350’den fazla inceleme almış. Bu incelemelerden yaklaşık 1.329 tanesi olumsuz olarak yer alıyor. Bu durumda oyunun genel değerlendirmesinin “Karışık” olmasına neden oluyor. Oyun için olumsuz yorum yapanların ortak noktası, düşük kare hızları ve sistemsel hatalar oluyor.

En Güçlü Sistemlerde Bile Düşük FPS Sorunu!

Nioh 2

Oyun hakkında ki olumsuz değerlendirme de bulunan oyuncular, yüksek sistem gereksinimlerine sahip olmalarına rağmen düşük fps değerleri alıyorlar. Bir oyuncu yüksek AMD Ryzen işlemci ve Nvidia GeForce RTX 2080 kombinasyonu kullandığı sistemde, 30 FPS değerinin altında kadar düşen bir deneyim yaşadığını aktarıyor. Bir diğer oyuncu ise RTX 3080 ve Ryzen R9 5900x ile, 25 FPS’e kadar kare düşüşü yaşadığını bildiriyor.

Yayıncı firma olan KOEI Tecmo, oyun daha piyasaya sürmeden önce açıklama yapmış ve PC sürümünün tam mouse ve klavye özelleştirme, gamepad uyumluluğu, 4K Ultra HD, HDR & 144 Hz ve 60/120 FPS için destek sunuyor.

Buna rağmen mouse ve klavye kontrol şemasında bazı sorunlar mevcut. Tüm bunlara ek olarak ise oyun, ‘raw input’ mouse ayarı sunmuyor. Bunun yerine bir gamepad analog düğmesini simüle etmeye çalışıyor. Bu da oyunda yer alan hareketlerin çok daha kötü olmasına neden oluyor ve resmen oynanamaz bir hale bürünüyor.

Nioh 2, ilk olarak Mart 2020 tarihinde PlayStation 4 için piyasaya sürülmüştü. PlayStation tarafından oldukça güzel bir şekilde oynanabilir. PlayStation tarafında olumlu inceleme sonuçlarına sahip olan oyun, PC için bu kadar iddialı olamadı. Bir çok oyuncu için hayal kırıklığı olan oyunun, yakın zamanda düzeltileceği düşünülüyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

%d blogcu bunu beğendi: