Outcast Serisi 2. Oyunlar Geri Dönüyor!

1999 yılında çıkış yapan bilim kurgu türünde ki Outcast, devam oyunu yapılıyor. THQ Nordic tarafından yapılan bu devam oyunu hayranları sevindirmeyi başardı. Oyun için kısa bir fragman yayınlandı.

Outcast 2Günümüzde bilim kurgu türünde bir çok farklı oyun bulunuyor. Oyuncuların en sevdiği türlerden biri olan bilim kurgu, çok eski zamanlardan beri hayatımızda yer alıyor. Özellikle oyun sektörünün başlarında gördüğümüz bilim kurgu akımı başarılı bir şekilde günümüze kadar geldi. Bir çok farklı oyunlarla günümüz şenlendi resmen. 1999 yılında bilim kurgu türünde çıkan Outcast tek oyun olarak çıkmıştı. Şimdi ise oyunun devamının yapılacağı THQ Nordic tarafından açıklandı.

Outcast 2 Bir Fragmanla Tanıtıldı!

Outcast 2: A New Beginning, 1999 yılında piyasaya sürülen ilk oyun ardından heyecanlandırdı. Fragmanda istila altında ki bir gezegende koştuğumuzu görüyoruz. Adelpha halkına yardım etmek için gönderilen Cutter Slade ana karakterimiz oluyor. Canlıları köleleştirmek isteyen robotlara karşı mücadele verdiğimiz oyunda, Outcast 2 ilk oyun gibi üçüncü şahıs nişancı kamera açısına sahip. Oyunun türü ise açık dünya, aksiyon, macera türlerinin kombinasyonu olarak karşımıza çıkıyor.

Outcast oyununun isim hakları 2019 yılında THQ Nordic tarafından satın alındı. Şirket oyun hakkında önemli bir açıklama yaptı. Şirketin söylediklerine göre; Oyuncunun, doğrusal olmayan, dinamik bir hikaye içerisinde yer aldığını, oyuncunun eylemlerine dayalı olmadığını söyledi. Bununla birlikte oyunda düzinelerce kişisel silah üretme yeteneğimizin olduğunu da açıkladı.

Outcast 2 oyununun hali hazırda bir çıkış tarihi bulunmuyor. THQ Nordic oyunun yakın bir zamanda Xbox Series X, Series S, PlayStation 5 ve PC platformlarına geleceğini açıkladı. Söz konusu serinin ilk oyunu Remake bir şekilde 2017 yılında piyasaya sürülmüştü. Outcast: Second Contact adında ki ilk oyunun yenilenmiş hali PlayStation 4, PC ve Xbox One konsolları için çıkış yapmıştı.

Eski oyunların devamlarının gelmesi özellikle eski oyuncular için çok sevindirici bir haber. Tanıdık yüzlerin günümüze uyarlanması, onların geçmişte yok olmasını engelliyor.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

%d blogcu bunu beğendi: