Phil Spencer Herkesten Özür Diledi!

Xbox patronu olarak tanımlanan Phil Spencer, GlitchCon’da yaptığı konuşmasında herkesten özür diledi. Phil Spencer, mağazalarda konsolun bulunmaması konusunda özür diledi. En kısa zamanda stoklarını arttıracaklarını ve oyun konsolunun üretimini hızlandırmaya çalıştıklarını söyledi.

Microsoft, Xbox Series X ve Series S konsolları ile büyük bir ivme kazandı. Birçok oyuncunun beklediği oyun konsolunun satışları oldukça iyi gidiyor. GlichCon’da konuşan Xbox baş adamı, “daha fazla konsola ihtiyacımın var” dedi. Spencer, kendisine gelen en çok yorumlardan birinin, konsola ulaşmanın çok zor olduğunu ve satın alamadıkları hakkında yaptıklarını söyledi. Spencer, iki ayı aşkın süredir konsolun üretimini yaptıklarını ve mağazalarda olabildiğince çok konsol gönderdiklerini ancak talebin çok yüksek olduğunu dile getirdi.

Phil Spancer, Tüm Oyun Geliştiricilerine Teşekkür Etti!

Phil Spencer

Xbox patronu Covid-19 salgınının tüm dünyayı olumsuz etkilediğini söyledi. Sözlerine 2020 yılının yeni bir konsol üretmenin ve bu konsolu oyunlarla beslemenin çok daha zor olduğunu söyledi. Oyun geliştirmenin ve yayınlamanın zor olduğu bu yılı verimli atlatmak için elinden gelen her şeyi yaptıklarını söyledi. Spencer, bu tatil döneminde oyun çıkarabilen geliştirici firmalarına, kendi ekibine ve Sony çalışanlarıyla gurur duyduklarını söyledi.

Xbox Series X ve Series S, Microsoft tarafının en değer verdiği konsollardan. Hem yapılan reklamlar hem de harcanan miktarlarla dikkat çekici bir konsol olduğu apaçık ortada. Microsoft ilk 24 saat içerisinde bir çok ülkede inanılmaz miktarlarda konsollar sattı. 2013 yılında çıkan Xbox One ilk gününde 1 milyon satış yapmıştı. Xbox Series X ve Series S ise bu satış rakamlarını alt üst etti.

Phil Spancer

Xbox Series X’in yanında Series S’te oldukça iyi satış rakamlarına ulaştı ve yeni oyuncular arasında en çok tercih edilen konsol oldu. Yeni konsol kullanıcılarının %70’i Xbox Game Pass aboneliğine sahip durumda. Xbox Series X ve Series S oyuncularının en büyük silahlarından birinin Game Pass olduğunu söyledi.

 

2 Yorumlar
  1. […] Phil Spencer Herkesten Özür Diledi! […]

  2. […] Phil Spencer Herkesten Özür Diledi! […]

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

%d blogcu bunu beğendi: