Phil Spencer: Xbox Oyunlarını Tüm Platforma Çıkartabiliriz!

Xbox patronu olan Phil Spencer, tüm birinci taraf Xbox oyunlarının PC platformuna da geleceğini açıkladı. Phil Spencer aynı zamanda söylediğine göre Xbox ekosistemin de açtığınız oturumun platformunun fark etmediğini söyledi. Söylediğine göre hangi platformda oyun oynarsanız oynayın, sadece ‘Xbox’ oynuyorsunuz.

Microsoft hiç şüphesiz dünyanın en büyük yazılım şirketlerinden biri. Xbox ise Microsoft firmasının kısaca oyun kolu. Microsoft son satın alımları ile Xbox Games Studios güçlenmeye devam ediyor. Microsoft özellikle konsol kısmına ağırlık vermeye devam ediyor. Son yapılan açıklamaya göre Xbox kısmında çıkacak olan, özel oyunlar anında ya da bir süre sonra PC platformuna da çıkacak. Phil Spencer, Gamereactor ile yaptığı röportajla PC oyuncularını sevindiren bir haber verdi. Xbox konsol oyuncularının “Neden Xbox konsol alayım ki ?” sorusunu sormasına neden oldu.

1 Milyardan Fazla Windows 10 Kullanıcısı !

Phil Spencer

Spancer’a göre Xbox’ta oyun oynamak tüm platformları kapsayan bir durum. Yani Xbox oyun konsolunda değil, aynı zamanda PC, Nintendo Switch, Android cihazlarda oyun oynamak aynı şey. Microsoft tarafı, Sony ile yaptığı rekabeti kızıştırmaya çalışıyor. Bu yarışı kazanma şeklini Xbox konsolu satarak değil daha çok ekosisteminde kaç oyuncu olduğuyla övüneceğe benziyor. Şirketin elinde 1 milyardan fazla Windows 10 çalıştıran cihazı var ve bu rakam oldukça yüksek. Xbox konsollarının da satıyor olduğunu düşünürsek Sony’ye karşı Xbox üyelerinin sayısıyla övünmesi oldukça normal gözüküyor.

Phil Spencer, Gamereactor ile yaptığı röportajın devamında ise oyunlarının sadece Microsoft Store ile sınırlık kalmayacağını söyledi. Microsoft ve Xbox Games Studios imzalı oyunların, diğer dijital marketlerden de satın alınabilir olacağını da söyledi. Steam gibi platformlarda satın alınabilir olması oldukça geniş kitlelere ulaşmasını sağlayacak gibi gözüküyor. Eğer ki Microsoft elinde ki güçleri güzel kullanırsa hiç şüphesiz bir çok kişiyi Xbox platformuna çekebilir. Bakalım ilerleyen zamanlarda neler olacak ve yaşanacak.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

%d blogcu bunu beğendi: