PlayStation 5 Yeni Oyunu İçin İş İlanı Yayınlandı!

Sony tarafının yakın zaman yeni bir oyun için iş ilanı yayınladığı ortaya çıktı. İddialara göre PlayStation 5 için yepyeni bir yapım geliştiriliyor. İlanda oyunun türüne dair bilgiler bulunmasa bile bir çok tahmin bulunuyor. Bunlara rağmen oyun hakkında kesin bir bilgi verilmiş değil.

iş ilanı

Oyun sektörünün dev ismi olan Sony, yeni bir oyun üzerinde çalıştığına dair bilgiler ortaya çıkmıştı. Sonrasında ise Sony tarafının Londra stüdyosuna yeni bir iş ilanı verildiği ortaya çıktı. Söz konusu ekibin henüz kamuoyuna duyurulmamış bir oyun için hazırlık yaptığı iddiaları ortaya çıktı. Sony London Studio; EyeToy, PlayStation VR Worlds ve Blood and Truth gibi çevre etkileşimli oyunları ile tanınıyor. Bu oyunlara bakarak yapımın hangi konuda olabileceğini az çok anlamış oluyoruz.

Stüdyonun iş ilanı açıklamasında ise “çevrim içi oyun tasarımcısı” arandığını görüyoruz. İlanda çevrim içi oynayışın oyun için çok önemli olduğunu ve PlayStation 5 platformu için olacağı bildiriliyor. Bu bilgiler, Sony Londra Stüdyosundan çıkacak yeni bir oyun için olacağı düşünülüyor. Oyunun PSVR için tasarlanan diğer yapımlara benzemesi ise beklenenler arasında.

PlayStation 5 İçin, Çevrim İçi, Hikaye Odaklı VR Oyunu?

iş ilanıÇevrim içi modun oyun için önemli oluyor olması bir çok oyuncuyu heyecanlandırmış durumda. Özellikle bu yapısı ile bir çok kişinin ilgisini çekiyor. İş ilanı detaylarında, oyunun hikayesininde ön planda olacağı ve hikayeyle ilerleyen görevlerin bulunacağı söyleniyor.

İlanda belirtilen diğer ifadelerin arasında en önemlisi ise, söz konusu oyunun başka bir serinin parçası olmayacak olması. Londra stüdyosunun geleneksel yapımlarının dışına çıkıp yeni bir şey deneyeceği düşünülüyor. PSVR ve PlayStation 5 odaklı iş ilanında işe alınacak kişinin, en yeni PlayStation donanımları üzerinde yetkin olması gerektiği söylenenler arasında.

iş ilanı

Tüm bu bilgiler göz önüne alındığı zaman Sony London Studio yeni yayınladığı iş ilanı ile, yakın zamanda çıkacak olan VR, çevrim içi ve hikayesi bulunan bir oyun üzerinde çalışıyor. Bunlar dışında oyun PlayStation 5 konsolu ile tam uyumlu olacak. Bu bilgilerin yalnızca fikirler ve iddialar olduğunu söylemek isteriz. Resmi olarak söylenen bir şey olmasa da bu bilgileri yalnızca iş ilanında yazan bilgilerden çıkarttık.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

%d blogcu bunu beğendi: