Portal 2, Yeni Güncellemelerle Gelişmeye Devam Ediyor!

Valve tarafından geliştirilen efsane oyunlardan biri olan Portal 2, yeni bir güncelleme almayı başardı. Oyunda yer alan hatanın giderildiği ve oyunun performans iyileştirmesi aldığı yeni güncelleme ile gelişmeye devam ediyor.

Portal 2

Valve tarafından ilk olarak 2007 yılında Portal serisinin ilk oyunu yayınlanmıştı. Sonrasında ise bu seri için ikinci oyun çalışmaları başlamış ve 2011 yılında Portal 2 oyununa kavuşmuştuk. Birinci şahıs kamerasında olan oyun, pek çok oyuncuyu kendisine çekmiş ve bulmaca yapısı ile hayran kitlesini arttırmıştı. Çıktığı dönem olarak değerlendirdiğimizde hem grafik hem de mekanik anlamda güçlü olan oyun, şu an için çokta kendine çekmiyor.

Portal 2 sahip olduğu çok oyunculu yapısı ve bulmaca düzenekleri ile bir çok kişi için sevilen bir oyun oldu. Sadece bu deneyim için oyunu alan kişilerin sayısı azımsanmayacak kadar fazla. 3. oyunu hakkında hiçbir bilgiye sahip olmadığımız oyunun geliştirilmesi ve daha farklı bulmacaların gelmesini istesek de bu durum hakkında bir bilgi alamıyoruz.

Valve Portal 2 Geliştirmesine Devam Ediyor!

Portal 2

Grafik anlamında eski bir yapıda olan oyun, oynanmayacak gibi değil tabi ki. Buna rağmen geliştirici ekip teknolojinin değişmesi ile birlikte oyunda yenilikler yapmak istemiş ve yeni bir güncelleme yayınlama ihtiyacı duymuş. Yeni yayınlanacak olan güncelleme ile hem oyunda ki bazı hataları düzeltiyor hem de grafikleri azda olsa elden geçiyor. Valve, gelişen teknolojinin karşısında güçsüz bir konuma düşen Portal 2 oyunu için güncelleme yayınlayarak çok daha oynanabilir hale getiriyor.

Valve geçtiğimiz zamanlarda yayınladığı son büyük güncelleme ile, oyuna Vulkan Desteği getirmişti. Bu sayede oyundan performans artışı da yapılmıştı. Gelen Vulkan desteği sayesinde 2016 yılı sonrası çıkan sistemlerde olduğundan çok daha iyi bir performans sunacak olan oyun, bu şekilde kitlesini de genişletebilir.

Gelen güncelleme ile oyuna yalnızca Vulkan desteği yanında pek çok hata düzeltmesi de yer alıyor. Linux kullanıcılarının yaşadığı bazı büyük çökme sorunları bu güncelleme ile giderilmesi hedefleniyor. Bunun yanında avatar çözünürlüklerinin yükseltilmesi gibi pek çok ufak detay yer alıyor. Oyunun oynanabilir olduğu platformlar için yayınlanan güncelleme detaylarına bakmak isterseniz burada yer alan linke tıklayabilirsiniz.

1 yorum
  1. […] Portal 2, Yeni Güncellemelerle Gelişmeye Devam Ediyor! […]

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

%d blogcu bunu beğendi: