Rainbow Six Extraction Tanıtıldı, Sürpriz İsimler Var!

Ubisoft tarafının en sevilen yapımlarından biri olan Rainbow Six oyunlarının yeni üyesi Rainbow Six Extraction, sonunda tanıtıldı. Oyunda şimdiye kadar onaylanmış olan 18 operatörün bulunduğu da söylenenler arasında.

Rainbow Six Extraction

İlk olarak E3 2019’da duyurulmuş olan oyun, PvE yapıya sahip. PvE, Player Versus Environment şeklinde açılımı olan, oyuncuya karşı yapay zeka diyebileceğimiz bir anlam taşıyan terim. FPS türde olacak olan oyun, geliştirildiğinden bu zamana kadar çok farklı isimlerle anıldı. Bu isimlerin en dikkat çekenlerden biri ise Rainbow Six Quarantine adıydı. Buna rağmen oyun farklı bir ismi benimsedi ve Rainbow Six Extraction adını aldı.

Rainbow Six Extraction 18 Operatörle Oynanabilir Oluyor!

Rainbow Six Extraction

Oyunda seçebileceğimiz 18 farklı operatör bulunuyor. Bu operatörlerin her birinin kendine göre çok daha güçlü özellikleri bulunuyor. Bununla birlikte, birbirinden farklı 12 harita oyunculara hem zorluk hem de çeşitlilik sunacak. Oyunun resmi çıkış tarihi ise 16 Eylül olarak paylaşıldı. Oyun hakkında da detaylı videolar paylaşıldı.

Oyunda yer alacak olan operatörlerin 18 adet olduğunu söylemiştik. Bu operatörler Rainbow Six Siege oyunundan aşina olduğumuz operatörler. Oyunda bulunacak operatörler ve bilgilerine aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Alibi

Albi, rakiplerin dikkatini dağıtmak amacıyla tuzaklar yerleştire bilen bir operatör. Bu karakter elinde Mx4 Storm isimli hafif bir tüfek kullanıyor.

Doc

Doc isimli karakter Rainbow Six Siege’de olduğu gibi sağlıkçı rolünü üstleniyor. Yani oyunda düşen takım arkadaşlarını ve kendisini elinde ki özel aleti ile kaldırabiliyor. Doc, SG-CQB adlı bir pompalı tüfek kullanıyor.

Ela

Ela, Rainbow Six Siege oyunundan da çokça aşina olduğumuz, mesafeye duyarlı ve yapışkan olan patlayıcılar fırlatabiliyor. Bunlar aynı zamanda rakibi sersemletiyor ve görüşünü kısıtlıyor. Kendisinin silahı ise Scorpion EVO 3 adlı makineli tüfek.

Finka

Finka, özel gücü ile takımının tepki verme süresini azaltıp hayatta kalma şanslarını artırabiliyor. Kendi eşsiz yeteneği sayesinde tüm takımın daha isabetli atışlar yapabiliyor ve düşen takım arkadaşlarını da kaldırabiliyor. Kendisi, SPEAR .308 saldırı tüfeği kullanıyor.

Hibana

Hibana, kırılması zor olan duvarlara, uzaktan kontrol edilebilen patlayıcılar atabiliyor ve bu patlayıcılar patlatıldığı zaman büyük bir yarık açıyor. Hibana’nın silahı ise, TYPE-89 saldırı tüfeği olarak belirlenmiş.

Lion

Lion, etrafta hareket eden düşmanları bir süreliğine tespit edebilen bir drone sahip. Karakterlerin yerini gösteren bu teknoloji takım arkadaşlarına bir çok güzellik sunuyor. Kendisinde V3208 saldırı tüfeği bulunuyor.

Pulse

M1014 adlı pompalı tüfeğe sahip olan Pulse, VIP’leri ve düşman yuvalarını engellerin arkasından tespit edebiliyor.

Sledge

Çekiciyle yeni yollar açabilen Sledge, parazitleri de yine çekiciyle resmen ezmeye devam ediyor. Sledge’in kullandığı silah ise, M590A1 adlı pompalı tüfek.

Vigil

Düşmanların dikkatini dağıtan Vigil, bir süreliğine fark edilemez durumda kalabiliyor. Vigil’in silahı ise K1A1 adlı makineli tüfek.

Söz konusu Rainbow Six Extraction oyununda ki karakterler, daha önce Rainbow Six Siege oyunundan aşina olduğumuz karakterler. 16 Eylül tarihinde piyasaya çıkacak olan oyun PlayStation 5, PlayStation 4, Xbox One, Xbox Series X, Series S ve PC platformlarına gelecek.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

%d blogcu bunu beğendi: