Rainbow Six Quarantine Gümbür Gümbür Geliyor!

Ubisoft tarafının bu sene içerisinde piyasaya sürmesini beklediğimiz yeni oyunu Rainbow Six Quarantine hakkında yeni bilgiler var. Oyunun yeni bir oynayış videosu ortaya çıktı ve oyuncuların dikkatini çekti. Söz konusu oyunda yer alacak bazı karakterlerin Tom Clancy’s Rainbow Six Siege oyunundan alındığı görülüyor.

Rainbow Six Quarantine

Fransız merkezli Ubisoft, oyun geliştirici ve yayınlayıcısı olarak bir çok farklı yapım üzerinde çalışıyor. Ubisoft, piyasada yer alan bir çok serinin sahibi. Far Cry, Watch Dogs, Assassin’s Creed gibi serilerinin sahibi. Tom Clancy’s Rainbow Six Siege günden güne büyüyen ve gelişen bir FPS rekabetçi oyunu. Sunduğu mekanikler sayesinde bir çok oyuncuyu kendisine çekiyor. 2015 yılının Aralık ayında piyasaya sürülen oyun, o zamandan bu zaman bir çok güncelleme almış ve popülerliğini korumayı sağlamıştı. Ubisoft, hem bu oyunun mekaniklerinden yararlanmak hem de popülerliğini kullanmak istiyor ki, Rainbow Six Quarantine adlı bir oyun geliştiriyor.

 Rainbow Six Quarantine Hakkında İlk Sızıntılar Geldi!

Rainbow Six Quarantine

Ubisoft tarafının oyun geliştirici stüdyosu olan Ubisoft Montreal, Rainbow Six Evreni’nin birkaç yıl sonraki geleceğinde geçen bir oyun üzerinde çalıştıklarını açıklamıştı. Rainbow Six Quarantine adlı oyunun geliştirme aşamasında olduğu söylenmiş fakat çok bir bilgi verilmemişti. Oyun hakkında yeni bir haber olduğunu sevinç ile sizlere bildirmekten mutluluk duyuyoruz.

Reddit forum sayfasında yayınlanan sızıntı görüntüler oyuncuları heyecanlandırdı. Kısa bir video olmasına rağmen oynayış hakkında bazı bilgiler veriyor. Söz konusu videoda Lion, Tachanka ve Vigil karakterlerini görüyoruz. Ekip, “Atölye” adlı haritadalar ve Vigil, parazitlerle dolu bir şeye ateş ediyor. Videonun tamamı bu kadar ve yalnızca 3 saniye uzunluğunda.

Oynayış videosu dışında bir görsel de çok konuşuluyor. Bu görselin de oyun içerisinden alındığı idda ediliyor. Bu görüntüye göre, oyuna Vigil’in ilk fragmanda duyurulduğu gibi Operatör olarak oyunda olacağı doğrulanmış oldu. Bu sızıntılar ile birlikte oyunun Rainbow Six Siege’e çok benzediği iyice belli olmuş oluyor. Oyun da ki silahların, mekaniklerin hatta karakterlerin bile yeni oyunda kullanıldığını görüyoruz.

Rainbow Six Quarantine, 2020 yılında piyasaya sürülmesi beklenen bir yapımdı. Fakat hem Covid-19 salgını hem de ekonomik sıkıntılardan dolayı oyun, 2021 yılına kadar ertelendi. Tam bir tarih verilmeyen oyunun, 2021 yılı içerisinde çıkış yapacağı raporlara yansımıştı.

1 yorum
  1. […] Rainbow Six Quarantine Gümbür Gümbür Geliyor! […]

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

%d blogcu bunu beğendi: