Ratchet & Clank, Sony Etkinliğiyle Ücretsiz Oldu!

Sony, geçtiğimiz hafta duyurduğu Play at Home etkinliği kapsamında Ratchet & Clank isimli oyununu ücretsiz yaptığını açıkladı. 2016 yılında piyasaya sürülen oyun kampanya dahilinde ilk ücretsiz yapılan oyun oldu. Oyunun normal fiyatının 49 TL olduğunu da açıklayalım.

Ratchet & Clank

Japonya merkezli teknoloji devi Sony, yalnızca teknoloji ürünleri değil aynı zamanda video oyun sektöründe de aktif olarak rol oynuyor. Yaptığı konsolların yanında bu konsollar için ürettiği oyunlar ile de çok ses getiriyor. Şirket koronavirüs pandemisi nedeniyle başlattığı bu kampanya sayesinde bazı oyunları ücretsiz bir şekilde kullanıcılara sunuyor. “Play at Home” olarak isimlendirilen bu etkinliğin ilk ismi ise Ratchet & Clank isimli oyun oldu. Oyunun 49 TL’lik fiyat etiketine sahip olan oyun, bu kapsamda ücretsiz oldu.

2016 Yılında Satışa Çıkartılan Oyun Ücretsiz Kütüphaneye Eklenebilir!

Ratchet & Clank

Sony başlattığı bu kampanya dahilinde, 2016 yılında piyasaya sürülen bir oyunla başlattı. Oyun, geniş kitlelere hitap eder şekilde. Pek çok oyuncunun bildiği ve tanıdığı oyun, aksiyon ve macera dolu bir yapıya sahip. Bu hali ile, oyuncuya saatler harcatabilecek bir yapıya sahip. Oyunda yapmanız gerekenler ise basit. Karşınıza çıkan platformlar ve düşmanları yenerek tüm zorlukların üstesinden gelmek.

Ratchet & Clank 2016, muzip ikilimiz olan Lombaks ırkına mensup Ratchet ile minik bir robot olan Clank’in tanışmasını konu alıyor. Kahramanımız Ratchet, Galaktik Uzay Muhafızı olmak için Kaptan Qwark’ın açtığı sınavlara katılıyorlar ve kazanıyorlar. Qwark, egosu yüksek birisi olduğu için Ratchet’ın Galaktik Uzay Muhafızı olamayacağı söyleyip onu gruba kabul etmiyor. Ratchet’ın, her şey bitmişti derken gezegenine düşen bir uzay aracında Clank’i bulması ile hikayemiz başlıyor. Bu ikili bundan sonra birlikte türlü türlü badireler atlatarak Galaktik Uzay Muhafızları’na katılmak ve Drek Endüstri’inin başkanı olan Blarg ırkından Alonzo Drek ve eski bir muhafız olan çılgın bilim adamı Doctor Nefarious’tan evreni ele geçirmelerini engellemek için eğlenceli bir maceraya başlıyoruz.

Insomniac Games tarafından geliştirilen Ratchet & Clank isimli oyun belli bir zamana kadar ücretsiz. Bu zaman ise 1 Nisan 2021 tarihi olarak belirlenmiş durumda. 1 Nisan tarihine kadar oyunu kütüphanenize ekleyerek ve oyuna sonsuza dek sahip olabilirsiniz. Ayrıca bu kampanyadan yararlanmak için herhangi bir PlayStation Plus ya da PlayStation Now hesabınızın bulunmasına da gerek olmuyor. Yani hiçbir ücret ödemeden söz konusu oyunu alabilirsiniz. Oyunu almak için yalnızca PlayStation Network hesabınızın olması gerekiyor. Yani oldukça kolay bir şekilde Ratchet & Clank oyununa ücretsiz sahip olabilirsiniz.

1 yorum
  1. […] Ratchet & Clank, Sony Etkinliğiyle Ücretsiz Oldu! […]

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

%d blogcu bunu beğendi: