Resident Evil 4 Ramake Fragmanla Duyuruldu!

Capcom Resident Evil 4 Remake oyununu duyurdu. Yapımı, Sony State of Play etkinliğinde duyurdu ve yapımın çıkışla tarihi ve fragmanı paylaşıldı.

Resident Evil 4 Ramake Fragmanla Duyuruldu!

Sony geçtiğimiz günlerde State of Play etkinliğinde başarılı ve dikkat çeken yapımları paylaştı. Özellikle PC oyuncularını ilgilendiren önemli gelişmeler açıklandı. Lansmanda Resident Evil hayranlarını ilgilendiren önemli bir duyuru paylaşıldı. Bu duruyu da oyunun çıkış tarihi ve ilk fragmanı paylaşıldı.

Resident Evil 4, 2023 Yılında Geliyor!

Resident Evil 4 Ramake Fragmanla Duyuruldu!

Resident Evil serisinin 4. oyunu, 2005 yılında Capcom tarafından geliştirilip yayınlandı. Oyun, serinin diğer yapımlarına göre farklı bir mekaniğe sahip. Resident Evil4, grafikleri ve oynanış mekanikleriyle dikkat çekmişti. Buna rağmen eleştirilerde karışık oylarla karşı karşıya kalmıştı. Seri, korku ve hayatta kalma türlerini barındırıyor, bunlara aksiyonu harmanlıyordu.

2019 ve 2020 yıllarında ikinci ve üçüncü oyunların Remake sürümleri piyasaya sürüldü. Bu oyunların çıkması ile birlikte serinin bir sonraki oyununun yenilenip, yenilenmeyeceği merak edildi. Bugüne kadar birçok farklı iddia ortaya atılmış olsa da, Sony tarafından düzenlenen State of Play etkinliğinde duyuru yapıldı. Bu duyuruya göre Capcom tarafı, Resident Evil 4 Ramake yapımını duyurdu. Oyunun 24 Mart 2023 tarihinde PC, PlayStation 5, Xbox Series X, Series S platformlarına çıkış yapacağı açıklandı.

Beklenen yeni oyunun ilk fragmanı da yayınlandı. Fragman daha çok sinematik sahnelere sahipti ve 2 dakikalık uzunluktaydı. Kasvetli ve karanlık video, Resident Evil4 dünyasıyla bütünleşen bir yapıya sahipti.

PlayStation Blog’da oyun ile ilgili açıklama yapıldı ve açıklamada, “Bu sefer oyun, orijinal yapımın özünü korurken, 2023’e uygun bir hayatta kalma korkusu için en son kaliteyi elde etme amacıyla geliştiriliyor. Oyunu serinin hayranlarına tanıdık hissettirirken, aynı zamanda onlara taze bir his vermeyi amaçlıyoruz. Hikayeyi yeniden tasavvur etmenin ve özünü korumanın yanı sıra grafikleri ve kontrolleri modernize ediyoruz” açıklaması yapıldı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

%d blogcu bunu beğendi: