Rockstar Games GTA 6 İçin Gta 5 Desteğini Kesiyor!

Görünüşe göre bir efsane daha oyun tarihinin tozlu raflarında kendine yer buluyor. Grand Theft Auto 5 desteği, Grand Theft Auto Online ile kesiliyor. Bu haberin en güçlü göstergesi ise Rockstar Games’in internet sitesinde yer alan bir teşekkür mesajı. Görünüşe göre Amerika menşeli geliştirici ve yayıncı artık tüm gücünü merakla ve büyük bir heyecanla beklenen Grand Theft Auto 6 için harcamaya başladı. Detaylar haberimizin devamında.

GTA 5, 2013 yılının Eylül ayında ilk olarak PlayStation 3 ve Xbox 360 için satışa çıkmıştı. Devam eden yıllarda ise PC, PS4, PS5, Xbox One ve Xbox Series konsollarında da oynanabilmeye başlanmıştı. Aradan geçen yıllar boyunca en çok satanlar listesinde kendisine hep bir yer bulabilmiş olan dev oyun Grand Theft Auto 5, artık bizlere veda etmeye hazırlanıyor.

Rockstar Games, Grand Theft Auto 5 Desteği için Noktayı Koyuyor

GTA 6
GTA 6

 

Hatırlayacağınız üzere günlük sayfası üzerinden bir açıklamada bulunan Amerika menşeli dev geliştirici ve yayıncı firma Rockstar Games, Grand Theft Auto 6 oyununa tamamen odaklandığı için Red Dead Online için de içerik desteğini kısa süre önce kesmişti. Anlaşılan şimdi de sıra Grand Theft Auto 5’e geldi. Yakın zaman önce resmi internet sayfası üzerinden, emeği geçen herkese teşekkür edilen mesaj aşağıdaki gibi:

“Grand Theft Auto V ve Grand Theft Auto Online, küresel ekibimizin yıllar boyunca sarf ettiği ortak çabasını temsil ediyor. Bunu tasdik etmek ve 2013 yılındaki esas çıkışından günümüze kadar olan zamanda bu oyunlara katkı sağlayan herkese teşekkür etmek istiyoruz.”

Bu teşekkür mesajının hemen altında da GTA 5’e 9 yıl boyunca emek vermiş kişilerin isimleri listelenmiş. Tüm bunlardan anlayacağımız kadarıyla Rockstar Games, Grand Theft Auto 6’ya tamamen odaklanmak, hem zaman hem de para açısından rahat etmek için ilk önce Red Dead Online sonra da Grand Theft Auto 5 için içerik desteğini kesmiş durumda. Umarız Grand Theft Auto 6 kusursuz bir şekilde bizlere sunulur ve yeni bir dünyanın keyfini sürmeye başlarız.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

%d blogcu bunu beğendi: