Senua’s Saga: Hellblade II Gümbur Gümbur Geliyor!

Çok popüler olmasa da bir çok oyuncunun hayranlık duyduğu Hellblade oyununun ikincisi, Senua’s Saga: Hellblade II için yeni bir video yayınlandı. Farklı yapısı ve gerçekçi dövüş mekanikleri ile oyuncuları kendine hayran bırakmış bir oyun.

Senua’s Saga: Hellblade II Gümbur Gümbur Geliyor!

Uzun bir zaman önce duyurulmuş olan Senua’s Saga: Hellblade II için yeni bir video yayınlandı. E3 2021 fuarında kesinlikle gösterileceği düşünülen oyun, Xbox sunumunda yer almamış ve oldukça merak uyandırmıştı. Sonrasında ise, fuar sonrası Xbox tarafından düzenlenen yeni bir sunum ile karşımıza çıktı. Videoda geliştirme sürecinin hangi aşamalarında olduğunu ve nelerin karşımıza çıkacağı açıklandı.

Senua’s Saga: Hellblade II Ne Zaman Çıkacak?

Senua’s Saga: Hellblade II

Oyunun yaratıcı yönetmeni Tameem Antoniades, yaptığı açıklamada Senua’s Saga: Hellblade II ekibinin ilerleyen aşamalarda neler üzerinde çalıştıklarını açıkladı. Geliştirici ekip, oyunun, ana temelleri üzerinde çalıştıklarını açıkladı. Yani geliştirici ekip olan Ninha Theory yaratıcı yönetmeni Tameem Antoniades, oyunun çıkışı için biraz daha uzun süreye ihtiyaçları olduğunu açıkladı.

Tam çıkış tarihi açıklanmamış olsa da, oyunun 2022 yılında çıkacağı düşünülüyor. Yapılan açıklamada oyunda mo-cap çalışmalarının devam ettiği de açıklandı. Bu sistem, hareket yakalama olarak adlandırılabilir. Oyunun daha gerçekçi dövüş sisteminin olmasını sağlayacak olan mo-cap çalışmaları bitmeden oyun hazır olamaz. Geliştirici ekip oyunun özellikle dövüş sisteminin özel, acımasız ve gerçekçi olacağını söyledi. Bu nedenle Seuna’ya hayat veren aktriste başta olmak üzere mo-cap çalışmalarında yer alan kişiler, iki yıl boyunca dövüş eğitimi aldıkları açıklandı.

Senua’s Saga: Hellblade 2 ilk olarak 2019 yılında The Game Awards töreninde duyurulmuştu. Oyun hakkında çok bilgi verilmemiş olsa da bir video yayınlanmış ve heyecanlar tepeye çıkmıştı. Oyunun hangi platformlara çıkacağı dahi az açıklanmış olsa da, Xbox Series X, Series S ve PC için geleceği düşünülüyor. Bir önce ki nesil konsollara çıkış yapılır mı bilinmiyor. İlk oyun bir çok oyuncuyu kendine hayran bırakmıştı. Özellikle, karakterimizin duyduğu sesler ve delilik, oyunu oynayan kişiyi germekle kalmıyor, merak etmesini de sağlıyordu. Biz oyuncularda yakın zamanda oyun hakkında daha çok bilgi verilmesi umuduyla beklemeye başlayalım.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

%d blogcu bunu beğendi: