Sony, Horizon Forbidden West Oyununda Geri Adım Attı!

Teknoloji devlerinden biri olan Sony, Horizon Forbidden West oyunu için güzel bir haber paylaştı. Buna göre PlayStation 4’ten PlayStation 5’e ücretsiz yükseltme imkanını geri getiriyor. Daha önce bu uygulamayı kaldırmış sonrasında oyuncuların tepkisinin odağı olmuştu.

Horizon Forbidden West

PlayStation 4 oyuncularından Horizon Forbidden West oyununa sahip olanlar ücretsiz bir şekilde PlayStation 5’e geçiş yapabileceklerinin sözü verilmişti. Ama Sony bu sözünden yakın bir zamanda dönmüştü. Bu açıklama bir çok oyuncuyu kızdırmış ve eleştiri yağmuru yapmaya itmişti. Sony, bir çok kişiden eleştiri ve kötü yorum alınca, yaptığı bu tercihi değiştirmek zorunda kaldı.

Horizon Forbidden West Oyuncuları Ücretsiz Yükseltme Yapabilecek!

Horizon Forbidden West

Sony Interactive Entertainment başkanı ve CEO’su Jim Ryan bir açıklama yaptı. Bu açıklamada “ Ön sipariş başlangıcında doğruladığımız tekliflerin hedefi kaçırdığı çok açık. Pandeminin derin etkisi Horizon Forbidden West’i öngördüğümüz lansman tarihinin ötesine itse de teklifimizin arkasında duracağız: PlayStation 4’te Horizon Forbidden West’i satın alan oyuncular PlayStation 5 sürümüne ücretsiz olarak yükseltebilecekler.

Sony markası başlangıçta PlayStation 4 sahibi Horizon Forbidden West oyuncuları oyunu hem PlayStation 4 hem de PlayStation 5 sürümlerine erişmek belli ekstra ücretlere zorlamıştı. Bu noktada Digital Deluxe için 79.99 dolar, Collector’s sürümü için 199.99 dolar, Regalla sürümü içinse 259.99 dolar ödemeleri gerekiyordu.

Sony birinci taraf Cross-gen PlayStation oyunlarının hem dijital hem de fiziksel sürümleri için de 10 dolarlık bir dijital yükseltme seçeneği sunacak. Bu durum bir sonraki God of War, Gran Turismo 7 ve diğer Sony birinci taraf oyunlarının, PlayStation 5 platformuna geçmek için ücret ödeyecekleri anlamına geliyor. Yani PlayStation 4 oyuncuları, oyunlarını PlayStation 5’e geçirmek için 10 dolarlık bir dijital yükseltme seçeneğine sahip olacaklar.

Bu tip bir sistem sayesinde oyunları yeniden almak yerine düşük bir ücretle üst segmente geçirmek mantıklı duruyor. Xbox tarafının bu durum karşısında ne yapacağı ise merakla bekleniyor. Fakat bize kalırsa Xbox tarafı bu tip bir olayı ücretsiz yaparak, platformuna birçok oyuncuyu çekmeye çalışabilir. Bunların hepsini bekleyip göreceğiz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

%d blogcu bunu beğendi: