Sony Onaylı Nextorage NEM-H SSD, PS 5’e Tam Uyumlu!

PlayStation 5 kullanıcıları için harika bir haberimiz var. Sony tarafının Nextorage isimli şirketi, PlayStation 5 konsolu için ön görülen SSD’lerden ilkini satışa sunacak. Bu SSD’ler 1 TB ve 2 TB kapasiteli şekilde satışa sunulacak.

Nextorage

PlayStation 5 duyurulduğunda bir çok kullanıcının merak ettiği şey depolama alanı oldu. Çünkü PlayStation 4’te bazı sorunlar yaşanıyordu. Red Dead Redemption 2, Call of Duty: Warzone, Assassin’s Creed Valhalla gibi oyunlar oldukça yüksek yer kaplıyor. Bu durumda dar alana sahip kullanıcılar için oldukça kötü bir duruma dönüşüyordu. PlayStation 5 bunun olmaması için harici depolama alanlarına izin verecek şekilde dizayn edildi. Hatta söz konusu konsolun hafızasını uyumlu SSD’ler takarak arttırabiliyorsunuz. Bu sayede bir çok oyuncu, oynamak istedikleri oyunu çok daha rahat bir şekilde oynayabilecekler.

Nextorage NEM-H, 1 TB ve 2 TB Depolama Alanı Seçeneğiyle Geliyor!

 

Nextorage

PlayStation 5 ek bir SSD takmanıza izin veriyor. Bunun için konsolun belli bir noktasında özel bir bölme bulunuyor. Ancak şirket bu girişe ek bir SSD takmayı engelliyor. Bir tür bloke uygulayan şirket önerilen sürücü modelleriyle ilgili bir açıklama yapmamıştı. Yakın zamanda yuvanın kilidinin açılması ile hangi SSD’nin oraya takılabileceğine dair ilk işaretler gelmeye başladı. PlayStation 5 için önerilmesi beklenen ilk SSD modeli, Sony Group çatısı altında olan Nextorage şirketi tarafından üretildi. Bu markanın ürettiği model ise NEM-H adı ile tanıtıldı.

Nextorage NEM-H modeli 7000 / 7100 MB/ s okuma hızına, 5500 / 6850 MB/ s yazma hızına sahip. SSD modeli 1 TB ve 2 TB depolama alanı ile geliyor. Bağlantı teknolojisi olarak ise M.2 2280 formunu benimsiyor. Bu model SSD’nin PCIe 4.0 bağlantı standardını desteklediğini de söyleyelim. Söz konusu depolama biriminin 1 TB olan versiyonunun fiyatı 230 dolar olarak belirlenmiş. 2 TB depolama alanına sahip olan model ise 440 dolardan kendisine alıcı bulacak. SSD’nin ne zaman çıkacağı ise bilinmeyen detaylar arasında yer alıyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

%d blogcu bunu beğendi: