Steam Döviz Kuruna Ayak Uyduramadı Beklenmeyen Zam!

Steam, döviz kurundaki yükselişe dayanamadı ve oyunların fiyatları artmaya başladı. İlk artış Resident Evil serisini vurdu ve Capcom oyunlarında yüzde 400’e varan zam açıklaması yapıldı.

Steam Döviz Kuruna Ayak Uyduramadı Beklenmeyen Zam!
 

Oyun oynamak gün geçtikçe zorlaşmaya başladı. Öyle ki artık büyük bütçeli AAA segmenti oyunlar, fiyat anlamında ateş pahası oldu. Her ne kadar artan dövize karşı Steam platformu, kuru düşük tutsa da sonunda dayanamadı. Oyuncuları rahatlatan döviz kurunu sabitleme durumu şimdi değişiyor gibi gözüküyor. Bu düşünce ise yine söz konusu çevrim içi oyun oynama ve oyun satın alma platformu üzerinden görüldü. Platformda yer alan Capcom oyunlarına yüzde 400’e varan zamlar yapıldı.

Steam Fiyatlarında Beklenmeyen Artış!

Steam Döviz Kuruna Ayak Uyduramadı Beklenmeyen Zam!

Capcom oyun dünyasında aktif olarak rol oynayan oyun şirketlerinden biri. AAA segmenti oyunlarla platformda yer alan şirket, oyunları ile ilgili ciddi bir karar aldı. Bu karara göre söz konusu yapımların fiyatlarında büyük değişiklikler yapıldı. Gelen son zamlarla birlikte oyun fiyatları beklenmedik bir tutara geldi.

Capcom yapımları Steam platformunda diğer şirketlere göre nispeten daha düşük bir fiyatla satıştaydı. Şimdi ise Resident Evil serisi başta olmak üzere tüm yapımlarında oyunlarına zam yapıldı. Oyunlar çıkış dönemine göre yüzde 400’e varan artışla güncel fiyatlarını oluşturdu. 70 ila 80 TL civarında olan eski yapımların fiyatı 200 TL’ye kadar çıktı. Bu artışa rağmen söz konu oyunlar, güncel kur hesabına göre halen daha düşük bir fiyata sahipler. Zam öncesi ve sonrası fiyatlara aşağıdan bakabilirsiniz.

  • Resident Evil 1 Remake: 40 TL – 200 TL
  • Resident Evil 2 Remake: 179 TL – 403 TL
  • Resident Evil 7: 89 TL – 202 TL
  • Devil May Cry HD Collection: 89 TL – 300 TL
  • Devil May Cry 5: 250 TL – 300 TL
  • Mega Man 11: 89 TL – 300 TL

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

%d blogcu bunu beğendi: