The Day Before, Division Yapamadığını Yapacak!

The Day Before, 5 dakikalık oynayış videosu ile dikkatleri üzerine çekti. Çok detaylı bir oyun olarak karşımıza çıkan oyunun oynayış videosu, tüm oyuncuları heyecanlandırdı. Açık dünya bir oynayışa sahip olan oyun, dünyası ile bir çok kişinin ilgisini çekeceğe benziyor.

The Day Before

MMO ve hayatta kalma ögelerini taşıyan The Day Before oyunu için 5 dakikalık bir oynayış paylaşıldı. Videoya baktığımızda hem büyük bir salgın hem de diğer insanlar ile mücadele etmek zorunda kalacağımız bir oyun dünyası görüyoruz. Bu söylediğimiz özellikleri okuduğunuzda aklınıza Ubisoft yapımı Division oyunu gelebilir. Hatta oyunun Division oyununun ilk tanıtılan haline benzediği açık. Division oyunu da ilk duyurulduğunda MMO özellikleri ile dikkat çekmişti. Oyun anlatılırken, bir şişe su için büyük bir savaşa girmek zorunda kalacağımız söyleniyordu. Sonrasında ortaya çıkan oyun ise bu anlatımdan oldukça uzak kaldı.

The Day Before ise, MMO türünde ki hayatta kalma oyunu olarak karşımıza çıkıyor. Oyunda, diğer oyuncular ile mücadelenin yanında salgın sonucunda ortaya çıkan zombilere de mücadele etmeniz gerekiyor. Oyunun oynayış videosunda terk edilmiş şehirler ve farklı tiplerde zombiler bulunuyor. Bu zombileri öldürmek için ateş ettiğinizde, ses gelen farklı zombilerle karşılaşabiliyorsunuz.

Oyunda farklı gruplarla çatışmaya girdiğinizde yine güvende olmayacaksınız. Savaştığınız insan gruplarına birde sese gelen zombieler eklenecek. Videoya baktığınızda ise bu çatışmalardan ve zombilerden kaçan birinin bir yere saklandığını görüyoruz. Bir binaya saklanan oyuncunun karşısına ise başka bir zombie grubu ile karşılaşıyor.

Görsel Açıdan da Harika Bir Yapım!

Görsel açıdan ise oyun oldukça iddialı görünüyor. Oyunun dinamikleri ve de atmosferi oldukça güzel duruyor. Özellikle RTX teknolojisi gibi teknolojiler sayesinde oyun, çok daha güzel ve canlı gözüküyor. Oyun hakkında bazı özellikler açıklandı ve bu özellikler şu şekilde:

– Terk edilmiş araçları, evleri ve gökdelenleri araştırarak yeni eşyalar bularak hayatta kalın.

Kimsenin girmeye cesaret edemediği bölgelere girin: Zombileri ve diğer oyuncuları gerçekçi silahlar ile geçerek yeni dünyanın efsanelerinden biri olun

Salgın sonrası dünyayı keşfedin: Şaşırtıcı derecede güzel gözüken ama bir o kadar da tehlikeli olan bu dünyayı keşfedin.

Bir kurtulan kolonisi bulun: Çok geç olmadan eski bir topluluğun yenilenme sürecine katılın. Hayatta kalan bu kolonilerde aldığınız silah ve eşyaları satabilir ve diğer oyuncular ile güvenli bir şekilde iletişim kurabilirsiniz.

The Day Before özelliklerine baktığımızda oldukça iddialı ve güzel gözüken bir oyun olarak karşımıza çıkıyor. Söylenen özellikleri ile oyun hiç olmadığı kadar güzel ve kaliteli gözüküyor. Bunun yanında oyunun ne gibi değişikliklere uğrayacağını bilmiyoruz. Oyunun yapımcıları çok daha önce Radiant One, Dead Zone Escape ve The Wild Eight gibi oyunlara imza atmıştı. Fntastic Studios tarafından geliştirilen oyunun çıkış tarihi ise belli değil.

1 yorum
  1. […] The Day Before, Division Yapamadığını Yapacak! […]

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

%d blogcu bunu beğendi: