The Sinking City, Yayıncının İhanetine Uğradı!

Frogwares tarafından geliştirilen The Sinking City, yayıncının gazabına uğradı. Geliştirici ekibin Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamaya göre, oyunun şu an Steam’de yer alan versiyonunun, kendilerinin olmadığını ve oyuncuların almaması gerektiğini söyledi.

The Sinking City

2019 yılında ortaya çıkan oyun, o zamandan bu zamana bir çok oyuncu kitlesine kavuştu. The Sinking City, PlayStation 4, Nintendo Swirch, Xbox One ve PC platformlarında satışa çıkmıştı ve hali hazırda oynanabilir durumda. Oyun bu ayın başlarında yenilenmiş ve PlayStation 5 özel versiyonu olarak çıkış yapmıştı. Şimdi ise geliştirici ve dağıtıcı firmalar arasında yaşanan sorunlar nedeniyle gündemden düşmüyorlar.

Yayıncı Nacon, Geliştirici Frogwares Tarafının Haklarını Ezdi Geçti!

The Sinking City

Nacon tarafından dağıtılan fakat Frogwares tarafından geliştirilen The SinkingCity bu sorunların odağı halinde. Bu sorunların kaynağı Frogwares tarafının, dağıtımcı olan Nacon tarafı ile imzalanmış sözleşme kuralları. Frogwares tarafının sözleşmede yazan ödemelerinin yapılmadığını bu yüzden de sözleşmeyi feshetmesine dayanıyor. Nacos ise bu iddiaları kabul etmiyor ve diretmeye devam ediyor. Geliştirici ekip olan Frogwares ise The Sinking City oyununun PlayStation 5 özel versiyonunun, hem dağıtıcısı hem de geliştiricisinin kendileri olduğunu ifade ediyor.

Yaşanan bu olaylardan sonra ise Frogwares, söz konusu oyunu Steam üzerinden satın alan ya da alacak olan oyuncuları doğrudan etkileyen bir açıklama yaptı. Açıklamaya göre Steam’de yer alan The Sinking City oyununun kendilerine ait olmadığını ve bu oyunu almamaları gerektiğini söyledi. Frogwares Twitter hesabından yaptıkları açıklamanın aynısı Steam sayfasında da yer alıyor. İlerleyen zamanlarda iki tarafında konu ile ilgili açıklama yapması bekleniyor.

The Sinking City ile ilgili tek sorun bu değil. PlayStation 4 için oyunu alanlar PlayStation 5 için ücretsiz yükseltme alamıyor. Bunun sebebi ise oyunun PlayStation 5 sürümünün hem geliştiricisinin hem de yayıncısının Frogwares olması. Oyunun PlayStation 4 sürümünü Nacon yayınladığı için, oyuncular ücretsiz bir yükseltme alamıyorlar. Umarız en kısa zamanda bu sorunlar çözüme kavuşturulur.

3 Yorumlar
  1. […] The Sinking City, Yayıncının İhanetine Uğradı! […]

  2. […] The Sinking City, Yayıncının İhanetine Uğradı! […]

  3. […] The Sinking City, Yayıncının İhanetine Uğradı! […]

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

%d blogcu bunu beğendi: