Tüm PlayStation 5 Aksesuarlarının Fiyatları Açıklandı!

Sony, dün akşam gerçekleştirdiği etkinlikte oyun dünyasına büyük damga vurdu. PlayStation 5 aksesuarlarının fiyatlarını resmen açıklayan şirket, 5 ayrı PS5 aksesuarının toplam fiyatına da değindi. Bu toplam fiyat ne yazık ki bir Xbox Series S oyun konsoluna denk.

PS5 Aksesuarları Biraz Cep Yakacak Gibi

Dualsense
Dualsense

Dün akşam, yeni nesil oyun konsolu PS5’in ayrıntıları açıklandıkça oyuncuların meraklı bekleyişleri de büyük bir sese getiriyor. Sony, PlayStation 5’in fiyatını ve çıkış tarihini açıkladı. Aynı etkinlikte PlayStation 5 ile birlikte DualSense oyun kolu, şarj istasyonu, 3D ses destekli Pulse 3D kablosuz kulaklık, oyun konsolu uzaktan kumandası ve çift 1080p kamerayla gelen parçaların fiyatlarını da açıkladı.

Sony’nin oyun dünyasındaki teknolojik atılımlarını hepimiz biliyoruz. Şimdi ise PS5 ile getirdiği titreşimli geri bildirim, uyarlanabilir tetik tuşları ve çok daha gelişmiş oyun deneyimi ile karşımıza çıkan şirket, oyuncuların kalbini şimdiden kazanmış gibi duruyor. Açıklanan fiyatlara göre PlayStation 5’in resmi oyun kolu DualSense, 69,99 dolarlık bir fiyat etiketine sahip olacak. Yani Sony, yeni nesil oyun konsolunun üstüne, eskiye kıyasla 10 dolarlık bir ekleme yapmış oluyor. Aynı anda iki DualSense oyun kolunu şarj edebilen şarj istasyonunun fiyatı da 29,99 dolar fiyatında.

3D ses ve düşük gecikme desteği ile oyunculara oldukça kaliteli bir deneyim sunacak olan Pulse 3D kablosuz kulaklığın fiyatı ise 99,99 dolar olarak açıklandı. Bu da ülkemizde yaklaşık 750 TL yapıyor. PlayStation 5’i bir akıllı televizyon gibi kullanabileceğiniz uzaktan kumandanın fiyatı ise 29,99 dolar olarak açıklandı. Yani 225 TL’ye bu kumandaya sahip olup cihazınızı uzaktan kontrol edebilirsiniz.

Tüm PlayStation 5 Aksesuarlarının Fiyat Listesi

PlayStation 5 Akseusarları
PlayStation 5 Akseusarları
  • DualSense – 69,99 dolar (yaklaşık 525 TL)
  • DualSense şarj istasyonu – 29,99 dolar (yaklaşık 225 TL)
  • Pulse 3D kablosuz kulaklık – 99,99 dolar (yaklaşık 750 TL)
  • PlayStation 5 uzaktan kumanda – 29,99 dolar (yaklaşık 225 TL)
  • HD Kamera – 59,99 dolar (yaklaşık 450 TL)

Sony tarafından yapılan fiyat açıklamalarına göre PlayStation 5’in tüm aksesuarlarına sahip olmak istiyorsanız cebinizden 290 doların yani yaklaşık 2,178 liranın çıkması gerekiyor. Xbox Series S’in global fiyatı da 299 dolar. Yani PlayStation 5 aksesuarlarının fiyatı neredeyse yeni nesil oyun konsolu olan Xbox Series S’in fiyatına denk.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

%d blogcu bunu beğendi: