Twitch Hacklendi, Yayıncı Gelirleri Ortaya Çıktı!

Amazon sahibi olduğu Twitch platformu hacklendi. Platformun kaynak kodları ve 3 yıl boyunca yayıncıların kesinti ve vergiler hariç, kullanıcı bilgileri ve şifreleri sızdırıldı. Hacklenen doyanın boyutu 125 GB olduğu açıklandı.

twitch hacked

 

2014’te Amazon tarafından satın alınan ve Amazon Gaming’in büyük bir parçası olan canlı yayın platformu Twitch, hacklendi. Sızdırılan bilgiler yayıncıların son 3 yıl boyunca yapılan ödemelerin bilgileri, mobil, masaüstü ve konsol uygulamalarının kaynak kodları, SDK ve AWS altyapıları ve Amazon’un henüz duyurmadığı Steam rakibi platformu sızdırıldı.

Twitch Türkiye’nin En Çok Kazananı 510 bin Dolar Almış!

twitch hacked

Sızıntılar hem The Verge hem de Video Game Cronicles kaynakları tarafından doğrulandı. Bununla birlikte sızıntı 4 Ekim Pazartesi günü ortaya çıkmış. Twitch’in bu durumdan haberdar olduğu ama bunu açıklamadığı söylendi. Sızıntılara göre Türkiye’de en yüksek gelirli yayıncı 2019 yılından bu yana 510 bin dolardan fazla gelir elde etti. İlk 10’un sonuna doğru ise 3 yıllık toplam gelirin 100 bin dolara gerilediği görülüyor. Bununla birlikte Türkiye’nin en çok kazanan yayıncıları, dünya sıralamasında ilk 250- 300 arasında. Eylül ayında en çok gelir elde eden yayıncı ise 750 bin dolar para kazanmış.

Bu sızıntı birçok oyuncuyu etkileyecek kadar güçlü. Sizlere tavsiyemiz iki adımlı doğrulama güvenlik sistemini kullanmanız. Aksi halde hesabınız çalınabilir. Bu tip bir durumla karşılaşmamak için güvenlik önlemlerini arttırmalı ve şifrenizi değiştirmelisiniz.

125 GB dosya içerisinde aşağıdaki bilgiler yer alıyor.

  • Twitch yayıncılarının son 3 yıl içinde aldığı toplam gelirleri.
  • Masaüstü ve tarayıcı uygulaması twitch.tv’nin kodlarının tamamı.
  • Mobil, masaüstü ve oyun konsolu uygulamalarının tüm kaynak kodları.
  • Twitch tarafından kullanılan SDK’lar, Amazon Web Services hizmetleriyle ilgili kodlar.
  • Amazon’un henüz adını bile duyurmadığı Steam rakibi oyun kütüphane, işlemci ve mağazası: Vapour (kod adı).
  • Twitch’in kullandığı tüm güvenlik araçları.
  • Twitch’in sahibi olduğu IGDB ve CurseForge gibi platformlar hakkında tüm veriler ve kaynak kodlar.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

%d blogcu bunu beğendi: