Valorant Yeni Karakteri Astra’yı Videoyla Tanıttı!

Riot Games tarafından geliştirilen ve yayınlanan Valorant, yeni karakterin de ekleneceği bir güncelleme hazırlıyor. Astra adında ki Ganalı bir ajan getirecek olan ekip, bunun için yeni bir video dahi paylaştı.

Valorant

Kaliforniya merkezli oyun geliştirici ekibi olan Riot Games, geçtiğimiz yıl LoL dışında bir oyun piyasaya sürmüş ve hepimizi şaşırtmıştı (!) Ellinde ki gücün farkına varan geliştirici ekip oyun sektöründe çok daha aktif olma kararı almıştı. Bu kararın ilk meyvelerinden bir tanesi ise Valorant isimli FPS, rekabetçi oyun olmuştu. Geliştirici ekip söz konusu oyunu gün geçtikçe daha da güçlendiriyor ve yeni eklemler yapıyor. Yayınlanan güncellemeler sayesinde oyuna yeni mekanikler ekleniyor ve yeni özellikler geliyor. Sadece özellik olarak değil aynı zamanda yeni ajanlarda ekleyen Riot Games ekibi, yeni ajanları olan Astra’yı tanıttı.

Kontrol Sınıfı Uzmanı Astra, Zamanı ve Uzayı Büküyor!

Valorant

Geçtiğimiz günlerde bir çok paylaşım yapan ekip, yeni gelecek olan karakter için şifreli bir görsel paylaşmıştı. Bugün yayınlanan video ile de Astra karakterini daha yakından tanıyor ve güçlerini keşfediyoruz. Oyunun 15. ajanı olarak karşımıza çıkan Astra, önümüzde ki günlerde oyuna eklenmesi düşünülüyor. Kozmik güçlere sahip olan ajanın diğer karakterlere hiç benzemediği konuşuluyor.

Videoda gördüğümüz ve anladığımız kadarı ile Astra, rakip takımı çileden çıkartmak için dizayn edilmiş. Takım arkadaşları ile birlikte ilerlemesi gereken karakter, genel anlamıyla takım arkadaşlarının işlerini kolaylaştırmak için tasarlanmış. Bu durumda Astra isimli ajanın, Brimstone, Omen ve Viper gibi ajanlarla birlikte kontrol uzmanı sınıfında yer alacağını gösteriyor.

Ganalı Ajan Astra, bir takım kozmik güçlere sahip. Uzay ve zamana hükmettiğini söylediği yetenekleri ile dikkatleri üstüne çekiyor. Karakterin yeteneklerine baktığımızda ise sersemletme, düşmanları kendisine doğru çekme ve duman bulutu gibi özelliklerinin olduğunu video da görüyoruz.

Valorant oyununa yeni karakterlerin gelmesi güzel bir şey olsa da dengeleri bir anda bozabiliyor. Bu noktada Astra isimli karakterin nasıl bir dengesizlik yaratacağı şu an için bilinmiyor. Rekabetçi maçlar yapıldıkça karakterin özellikleri çok daha anlaşılabilir olacak. Belki de ilerleyen zamanlarda karakterin özellikleri düşürülür ve denge korunmaya çalışılır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

%d blogcu bunu beğendi: