World of Tanks İçin İyi Haber, Steam’e Geliyor!

Günümüz oyunlarının arasında ki en popüler oyunlardan bir tanesi olan World of Tanks, sonunda Steam platformuna geliyor. Oyun 10 yılı aşkın zamandır piyasada ve daha yeni Steam platformuna geliyor.

 World of Tanks

 

Ağustos 2010 yılında piyasaya sürülen ve kısa süre içerisinde büyük bir oyuncu kitlesine kavuşan World of Tanks, halen daha bir çok kişi tarafından oynanıyor. Wargaming tarafından geliştirilen ve bir çok oyuncu için ulaşılabilir sistem gereksinimlerine ihtiyaç duyan oyun sonunda Steam’e geliyor. Bilgisayar desteğinin yanında mobil platformlar içinde oynanabilir olan oyun, popülerliğinin yüksel olmasına neden oluyor. Daha önceleri Steam platformunda mobilde de oynana World of Tanks Blitz versiyonu yer alıyordu.

Blitz versiyonu asıl oyundan daha düşük grafiklere sahip olan versiyonu. Fakat şimdi orijinal oyun, oyuncular tarafından Steam platformundan ulaşılabilir bir durumda olacak. Bundan önce oyunun orijinal versiyonunu oynamak için Wargaming sayfasından ulaşım sağlayabiliyordunuz. Geçtiğimiz günlerde ise Wargaming bir açıklama yaparak popülerliğini ve ulaşılabilirliğini arttırmaya çalışacağını gösterdi.

Sonunda Steam Platformuna Orjinal Oyun Geliyor!

 World of Tanks

Geliştirici ekip tarafından yapılan açıklamaya göre ise World of Tanks oyunu yakın bir tarihte Steam’den ulaşılabilir durumda olacak. Oyun için bir Steam sayfası dahi oluşturuldu ve yayınlandı. Buna rağmen oyunun ne zaman bu platformdan indirilebilir olacağı bilinmiyor. Net bir tarihe sahip olmadığımız açıklamaya göre ise, Steam platformundan hiçbir sınırlama olmadan ulaşabileceksiniz.

Uzun bir süredir piyasada olan ve milyonlarca oyuncu tarafından oynanan oyun, II. Dünya Savaşı ve 20. yüzyıl ortalarında geçiyor. Oyun, bu yıllarda üretilen ya da prototip olarak tasarlanan 600’den fazla tankla oynama imkanı sağlıyor. Bu tanklar ise 10 farklı seviyeye bölünmüş durumdalar. Bir sonraki seviye tank için, önceki seviye tank ile bir süre oynamanız gerekmekte.

World of Tanks, 2010 yılında çıkışını gerçekleştirmişti. Bu zamana kadar bir çok yeni içerik ve yeni grafikler ile geliştirmeler yapıldı. Bu oyun, yıllar içerisinde bir çok farklı mod, harita, yeni ülkeler ve tanklara ev sahipliği yaptı. Bununla birlikte devamlı olarak gelen büyük güncellemek ile oyun geliştirilmeye devam ediyor.

1 yorum
  1. […] World of Tanks İçin İyi Haber, Steam’e Geliyor! […]

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

%d blogcu bunu beğendi: