Xbox Konsolları Güncellendi, Microsoft Edge Yeni Sürümü Geldi!

Microsoft, yeni Xbox güncellemesi ile konsollara yeni Microsoft Edge tarayıcısı geldi. Google Stadia ya desteğinde geldiği bu güncelleme, Xbox One, Xbox Series X, Series S cihazlarına geldi.

Microsoft Edge, Google Stadia Sistemini Resmi Bir Şekilde Destekleniyor!

Microsoft’un geçtiğimiz zamanlarda duyurduğu yeni Microsoft Edge tarayıcı, bugün itibari ile güncelleme paketi ile sunuldu. Xbox One, Xbox Series X ve Series S cihazları için gelen güncelleme sayesinde artık bu konsollarda PC oyunları oynanabilecek. Nasıl diye soracak olursanız yeni Edge tarayıcısı, Google Stadia’ya tam ve resmi bir şekilde destek veriyor. Bu sayede konsolunuzda, Stadia sayesinde PC oyunlarını oynayabilirsiniz.

Microsoft Edge, Google Stadia Sistemini Resmi Bir Şekilde Destekleniyor!

Microsoft Edge, Google Stadia Sistemini Resmi Bir Şekilde Destekleniyor!

Microsoft, Windows platformunu ve uygulamalarını güncellemeye devam ediyor. Şimdi ise hedefte Edge tarayıcı ve Xbox konsollar var. Bir süredir tarayıcının yeni sürümünün konsollara gelmesi bekleniyordu. Şimdi ise Chromium tabanlı Edge tarayıcı hizmete sürüldü. Konsol kullanıcılarının uzun zamandır merakla beklediği güncelleme sonunda çıktı.

Yeni güncelleme ile güncellenene Microsoft Edge, Google Stadia sistemini destekliyor. Bu sayede, bu sistemde yer alan oyunları konsol üzerinden oynayabiliyorsunuz. Bununla birlikte, Chromium tabanlı Edge ile birlikte konsollar klavye ve fare desteğine de ev sahipliği yapıyor. Bu sayede oyuncular, bilgisayarlarda olduğu gibi çok daha rahat bir web tarayıcısı deneyimi yaşıyor.

Oyuncuların bir kısmı bu güncellemeyi yapmış ve Edge üzerinde Stadia deneyimini yaşamış. Geri bildirimlere göre Stadia oyunları hem klavye ve Mouse hem de kontrolcü ile oldukça rahat bir şekilde oynanabiliyor. Xbox kullanıcıları eğer ki tarayıcı üzerinden Discord kullanmak istiyorlarsa bir sorunla karşı karşıya kalıyorsunuz. Şimdilik olduğunu düşündüğümüz bu sorunda, mikrofonlar henüz kullanılamıyor.

Geçtiğimiz zamanlarda Sony tarafından bir açıklama yayınlanmıştı. Buna göre Discord ile resmi bir anlaşmaya varıldığı açıklandı. Discord’un 2022 yılında PlayStation Network’e entegre edileceği söylendi. Bunun ardından ise Microsoft tarafında da bir adım bekliyorduk. Fakat bu adımın nasıl atılacağı bilinmiyor. Zaman içerisinde bu konuda bir adım atılması bekleniyor. Hatırlarsanız Microsoft tarafı Discord’u bünyesine katmaya çalışmış fakat reddedilmişti.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

%d blogcu bunu beğendi: