Xbox Series S Kullanıcılarına İyi Haber, Performans Artacak!

Xbox Series S modelleri yeni büyük güncelleme ile performans artışına kavuşuyor. Yeni geliştirici kitinin paylaşıldığı konsolla ilgili, Microsoft açıklama yaptı.

Xbox Series S

2020 yılının sonlarına doğru Sony, PlayStation 5 konsolunu tanıttı. Sonrasında ise Microsoft, Xbox Series X ve Series S modellerini kullanıcı karşısına çıktı. Şimdi ise yeni bir güncelleme ile geliştiriciler için tasarlanan yeni Game Development Kit yani Oyun Geliştirime Kiti paylaşıldı. Bu durum Series S konsollarını direkt etkiliyor ve büyük performans artışı sağlayacağı düşünülüyor.

Xbox Series S, Series X ve PlayStation 5 Rakibi Olabilecek Mi?

Xbox Series S

Microsoft tarafından geliştirilen ve satışa sunulan Xbox Series X ve Series modeli, PlayStation 5 konsolunun en büyük rakibi. Yine de Series S modeli, Series X ve PlayStation 5 konsolu kadar güçlü değil. Tüm bu duruma rağmen 4K destekli bir şekilde piyasaya sunuldu.

Xbox Series S modeli 4K desteğine rağmen en iyi senaryoda bile oyunları 2K 120 FPS’te çalıştırabiliyor. Birçok AAA oyunu ise FullHD çözünürlükte çalışabiliyor. Bu durum birçok oyuncu için kabul edilebilir bir değer. Özellikle söz konusu cihazın fiyatı düşünüldüğünde. Xbox Series X modelinin alt modeli ve PlayStation 5 modelinden güçsüz olsa da, birçok güncel teknolojileri barındırıyor. Bu sayede oyuncular birçok yeni deneyim tecrübe edebiliyor.

Konsolun donanımı yüksek performans bekleyen oyuncuları etkilemese de, oldukça tatminkar. Microsoft bu durumu daha dengelemek için geliştiriciler için Oyun Geliştirme Kiti paylaştı. Şirket tarafından yapılan açıklamaya göre ise yeni yazılımla birlikte konsolun performansı artacak. Bellek miktarı yeniden düzenlenecek ve aynı zamanda optimizasyon sürecide çok daha rahat geçecek.

Bu kit ile geliştirilen yapımlar ve güncelleme ile eklenen paketler çok daha performanslı olacaktır. Yine de Xbox Series S modeli, Xbox Series X ve PlayStation 5 modellerine rakip olamayacaktır.

 

Series S Donanım Özellikleri:

  • CPU: Sekiz çekirdekli 3.6GHz AMD Zen 2
  • GPU: 4 teraflop AMD RDNA 2
  • Bellek: 10GB GDDR6 128 bit
  • Depolama: 512GB NVMe SSD
  • Kare hızı: 120 fps’ye kadar
  • Çözünürlük: 4K yükseltme desteği ile 1440p
  • Optik: Disk sürücüsü yok

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

%d blogcu bunu beğendi: