Xbox xCloud Hizmeti Tanıtıldı, Detaylar Harika!

Bulut tabanlı oyun oynama piyasasında Microsoft Xbox xCloud yaygınlaşmaya başlıyor. xCould iOS, macOS, PC için kullanıma açılıyor. Game Pass sisteminin yararlandığı oyunların hepsine destek veren bulut oyun sistemi, bir çok kullanıcıya ulaşabilir oldu.

xCloud

Microsoft tarafının oyun tarafıyla ilgili olan Xbox markası, oyun piyasasında aktif rol oynamaya devam ediyor. Xbox markası Game Pass hizmeti ile oyunculara erişmeyi ve sevindirmeyi başarıyor. Bu sistem ile birlikte oyuncular düşük ücret vererek bir çok oyuna erişim sağlayabiliyorlar. Bu sistem şimdi bulut hizmet olarak karşımıza çıkıyor. PC, macOS ve iOS sistemlerin kullanımına açıldı.

xCloud Hizmetine Tarayıcınızdan Ulaşabilirsiniz!

xCloud

Teknoloji devi, Xbox Series X ve Series S ile oyuncuların karşısına çıkmış ve güçlü yapılarıyla bir çok oyuncunun dikkati çekmişti. Bu konsollar ile de abonelik sistemi olan Game Pass’i geliştirmeyi hızlandırmıştı. Kütüphanesini genişleten Xbox tarafı şimdi bir süredir beklenen bulut sistemini hizmete soktu. Bu sistem ile birlikte oyuncular oyunlarını, herhangi bir donanıma bağlı olmadan oynayabiliyorlar. Kullanılan cihazın donanım özelliklerini çok az kullanan bu sistem, oyunculara kolaylıklar sağlıyor.

xCould, Game Pass sisteminin en üst paketi olarak karşımıza çıkan Game Pass Ultimate abonelerine sunulan bir sistem. Kullanılan sistemin donanımını kullanmayan, sadece iyi bir internet hizmetine ihtiyaç duyan bir sistem. PC, iOS ve macOS kullanıcılarına açılan bu sistemle, oyuncular yeni nesil oyunları sadece internet bağlantısını kullanarak, oynayabiliyorlar. 100 den fazla oyunu bu şekilde kullanıma sunan Microsoft tarafı, internet bağlantısının kalitesine göre değişse de 1080p 60 fps oyun deneyimi sunuyor.

Paylaşılan bilgilere göre Windows bilgisayar kullanıcıları, bulut tabanlı oyun oynama sistemini Edge ya da Chrome üzerinden kullanabiliyorlar. Diğer platformlardan olan macOS ya da iOS kullanıcılarıysa, Edge tarayıcısının yanında Safari’yi de kullanabilirler. xCould sistemi, hem Bluetooth hem de USB ile bağlanan oyun kollarına destek veriyor. Bunun yanında bu sistemin Xbox tarafından desteklendiğini, sahip olmadığınız ya da indirmek istemediğiniz oyunları kolaylıkla oynayabileceğinizi söylemek isteriz.

Microsoft ekibi bu hizmeti bir tür tanıtım videosu ile oyunculara sundu. Ekip yalnızca video değil tanıtım konuşması da yaptı ve şunlar açıklandı: “Windows PC’lerde, telefonlarda ya da tabletlerde Xbox Game Pass Ultimate ve desteklenen bir oyun kolu ile Sea of ​​Thieves ve Destiny 2 gibi 100’den fazla yüksek kaliteli konsol oyununu oynayabilirsiniz“. Söz konusu hizmeti sadece bulut servisleri için değil PC platformu içinde kullanabilirsiniz. Bu da demek oluyor ki sadece bulut tabanlı oyun oynama değil istenirse bilgisayarınıza indirim de oynayabilirsiniz. Xbox Game Pass Ultimate kullanıcılarına özel olan bu sistem için ayda 44 TL vermeniz gerekiyor. Daha önce de söylediğimiz gibi bu sistem için yalnızca Xbox Game Pass Ultimate aboneliğinizin olması yeterli.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

%d blogcu bunu beğendi: