Zelda: Skyward Sword Remaster Temmuz’da Bizlerle!

35 yıllık serinin sevilen oyunu The Legend of Zelda Skyward Sword, Nintedo tarafından yeniden yapılacak ve remaster olarak piyasaya sürülecek. HD kaplamalar, yeniden dizayn edilen oyun, 16 Temmuz tarihinde özel bir Joy-Con ile piyasaya sürülecek.

The Legend of Zelda Skyward Sword

Satış rakamları ile el konsollarında tek başına dimdik duran Nintendo, Switch ile rakipsiz bir sektöre adını yazdırdı. Sony ve Microsoft’un girmediği bu pazar da tek başına duran Nintendo, bünyesine yeni oyunlar çekmek için elinden geleni yapıyor. AAA oyunların bir kısmına ulaşmış olsa da yine de büyük bir çoğunluğuna ulaşabilmiş değil. Söz konusu konsol kendi sahip olduğu markalar ile büyük ve güçlü oyunlar yapıyor olsa da bir nokta da yeterli değil gibi.

Şirket, kendi sahip olduğu The Legend of Zelda serisinin bir oyununun Remaster versiyonunu sunuyor. The Legend of Zelda: Skyward Sword ilk kez 2011 yılında piyasaya yayınlanmış ve bugüne kadar 4 milyon civarında satış yapmıştı. Satış adeti olarak çok kötü olmayan oyunu oynamak için Nintendo konsola sahip olmanız gerekiyor. O zamandan bu zamana oyunun unutulmamış ve potansiyelinin olduğu düşünülen oyun için yeni kararlar almış.

Remaster Sürüm Konsol Satışını Etkileyecek Mi?

The Legend of Zelda Skyward Sword

O zamanlarda bu kadar popüler olmayan Nintendo, oyunun potansiyelini görmüş ve şimdi çok daha yüksek satış adetlerine ulaşacağına inanıyor. Şu an için her ne kadar güncel bir konsol olsa da Switch sahipleri bazen oyun azlığı sıkıntısı çekebiliyorlar. Bilgisayarlarda ya da konsollarda oynadıkları oyunların bazılarına erişebiliyor olsalar da, bir çoğuna da ulaşamıyorlar. Bu nokta da ise The Legend of Zelda: Skyward Sword ilaç gibi gelecek ve remaster sürümü ile dikkatleri üzerine çekecektir. Yepyeni HD kaplamalar ile Switch konsol sahiplerini etkilemeye çalışacak olan oyun, bununla beraber konsolu satmaya da çalışacak.

Nintendo tarafından yapılan resmi açıklamaya göre, söz konusu oyun 16 Temmuz tarihinde oyuncular ile buluşacak. Bununla birlikte şirket, oyunla birlikte The Legend of Zelda temasına sahip, yeni bir Joy-Con piyasaya sürülecek. Bu denetleyici oyundan bağımsız bir şekilde satılacak ve tüketici ile buluşacaklar.

Nintendo, The Legend of Zelda serisini ilk kez 35 yıl önce piyasaya sürmüştü. Yıllar içerisinde gelişen ve ilgi görmeye devam eden oyun, geniş bir kitleye sahip oldu. Nintendo ise bu ilgiyi ve ikonik karakteri iyi analiz etmiş ve oyunun yaş günü için özel bir sürüm piyasaya sürmeye hazırlanıyor. The Legend of Zelda: The Wind Waker ve The Legend of Zelda: Twilight Princess isimli oyunların yeni sürümlerini çoktan hazırlayan şirket, bu listeye The Legend of Zelda: Skyward Sword oyununu da sokmaya çalışıyor. Kısaca Nintendo, Switch sahiplerini Temmuz ayında sevindirecek gibi.

1 yorum
  1. […] Zelda: Skyward Sword Remaster Temmuz’da Bizlerle! […]

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

%d blogcu bunu beğendi: